

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: Sensor and Detector Interfaces
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 38-DIP (0.500"", 12.70mm), 8 Leads |
| Output Type | Current |
| Mounting Type | Through Hole |
| Type | Current Transmitter |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Input Type | Analog Voltage |
| Supplier Device Package | 8-DIP |
| Current - Supply | 10 mA |
| Programmable | Not Verified |