

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Transmitters
Quality Control: Learn More
| Features | - |
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173"", 4.40mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 369.5MHz ~ 395.9MHz |
| Memory Size | - |
| Modulation or Protocol | ASK, FSK, OOK |
| Data Interface | PCB, Surface Mount |
| Operating Temperature | 0°C ~ 50°C |
| Voltage - Supply | 3V |
| Power - Output | 7dBm ~ 12dBm |
| Applications | ISM |
| Data Rate (Max) | 50kbps |
| Current - Transmitting | 26mA |
| Antenna Connector | PCB, Surface Mount |
| Supplier Device Package | 24-TSSOP |
| Programmable | Not Verified |