

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Switches
Quality Control: Learn More
| Features | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 24-TFLGA Exposed Pad |
| Impedance | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Circuit | SP4T |
| RF Type | General Purpose |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Insertion Loss | -1.7dB |
| Frequency Range | DC ~ 18GHz |
| Topology | Absorptive |
| P1dB | - |
| Test Frequency | 16GHz |
| Isolation | -13dB |
| Supplier Device Package | 24-LGA (5x4) |
| IIP3 | 73dBm |