

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Switches
Quality Control: Learn More
| Features | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 24-LFQFN Exposed Pad, CSP |
| Impedance | 50Ohm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Circuit | SP4T |
| RF Type | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Insertion Loss | 0.45dB |
| Frequency Range | DC ~ 13GHz |
| Topology | - |
| P1dB | - |
| Test Frequency | 2.5GHz |
| Isolation | 24dB |
| Supplier Device Package | 24-LFCSP (5x4) |
| IIP3 | 67dBm |