

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Switches
Quality Control: Learn More
| Features | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 24-VFLGA Exposed Pad |
| Impedance | 50Ohm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Circuit | SPDT |
| RF Type | General Purpose |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Insertion Loss | 0.9dB |
| Frequency Range | DC ~ 20GHz |
| Topology | - |
| P1dB | - |
| Test Frequency | 20GHz |
| Isolation | 23dB |
| Supplier Device Package | 24-LGA (5x4) |
| IIP3 | 76dBm |
| Grade | - |
| Qualification | - |