

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Switches
Quality Control: Learn More
| Features | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 20-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Impedance | 50Ohm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Circuit | SPDT |
| RF Type | ASK/FSK |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 2.75V |
| Insertion Loss | 0.4dB |
| Frequency Range | 0Hz ~ 2GHz |
| Topology | Reflective |
| P1dB | 17dBm |
| Test Frequency | 100MHz |
| Isolation | 60dB |
| Supplier Device Package | 20-LFCSP (4x4) |
| IIP3 | 36dBm |