

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Switches
Quality Control: Learn More
| Features | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad, CSP |
| Impedance | 50Ohm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Circuit | SPST |
| RF Type | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 2.75V |
| Insertion Loss | 0.8dB |
| Frequency Range | 0Hz ~ 1GHz |
| Topology | - |
| P1dB | 17dBm |
| Test Frequency | 1GHz |
| Isolation | 38dB |
| Supplier Device Package | 8-LFCSP (3x3) |
| IIP3 | 36dBm |