

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Receivers
Quality Control: Learn More
| Features | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173"", 4.40mm Width) |
| Sensitivity | -110dBm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 369.5MHz ~ 395.9MHz |
| Memory Size | - |
| Modulation or Protocol | FSK |
| Data Interface | PCB, Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 5V |
| Applications | - |
| Current - Receiving | 18.5mA |
| Data Rate (Max) | 2kbps |
| Antenna Connector | PCB, Surface Mount |
| Supplier Device Package | 24-TSSOP |