

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Modulators
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 36-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Modulator |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| P1dB | 16dBm |
| Test Frequency | 940MHz |
| LO Frequency | - |
| RF Frequency | 869MHz ~ 960MHz |
| Output Power | 5.7dBm |
| Noise Floor | -156.6dBm/Hz |
| Supplier Device Package | 36-LFCSP-VQ (6x5.75) |
| Current - Supply | 170 mA |