

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Modulators
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 40-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Modulator |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.5V |
| P1dB | 8.4dBm |
| Test Frequency | 2.15GHz |
| LO Frequency | - |
| RF Frequency | 50MHz ~ 2.2GHz |
| Output Power | 2.5dBm |
| Noise Floor | -160dBm/Hz |
| Supplier Device Package | 40-LFCSP-VQ (6x6) |
| Current - Supply | 230 mA |