

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Modulators
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | - |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| P1dB | 10dBm |
| Test Frequency | 6GHz |
| LO Frequency | - |
| RF Frequency | 400MHz ~ 6GHz |
| Output Power | - |
| Noise Floor | -160dBm/Hz |
| Supplier Device Package | 24-LFCSP (4x4) |
| Current - Supply | 203 mA |