

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Modulators
Quality Control: Learn More
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Modulator |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| P1dB | 12dBm |
| Test Frequency | 3.8GHz |
| LO Frequency | 2.8GHz ~ 4GHz |
| RF Frequency | 2.8GHz ~ 4GHz |
| Output Power | 5dBm |
| Noise Floor | -159.7dBm/Hz |
| Supplier Device Package | 24-LFCSP-VQ (4x4) |
| Current - Supply | 175 mA |