

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Modulators
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Modulator |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| P1dB | 14.2dBm |
| Test Frequency | 1.9GHz |
| LO Frequency | 1.5GHz ~ 2.5GHz |
| RF Frequency | 1.5GHz ~ 2.5GHz |
| Output Power | 7.1dBm |
| Noise Floor | -158dBm/Hz |
| Supplier Device Package | 24-LFCSP-VQ (4x4) |
| Current - Supply | 165 mA |