

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Mixers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 100MHz ~ 6GHz |
| RF Type | Cellular |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Gain | 7.6dB |
| Current - Supply | 220mA |
| Secondary Attributes | - |
| Noise Figure | 11dB |
| Number of Mixers | 2 |
| Supplier Device Package | 24-LFCSP (4x4) |