

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Mixers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 36-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 2.2GHz ~ 2.7GHz |
| RF Type | Cellular |
| Voltage - Supply | 3.3V ~ 5V |
| Gain | 14dB |
| Current - Supply | 350mA |
| Secondary Attributes | - |
| Noise Figure | 9.9dB |
| Number of Mixers | 2 |
| Supplier Device Package | 36-LFCSP-WQ (6x6) |