

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Detectors
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 16-WQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 10MHz ~ 10GHz |
| Accuracy | ±1dB |
| RF Type | CDMA, GSM, LTE, WiMAX |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Input Range | - |
| Supplier Device Package | 16-LFCSP (4x4) |
| Current - Supply | 86 mA |