

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Detectors
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 8-UFDFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 868MHz |
| Accuracy | ±1dB |
| RF Type | - |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5V |
| Input Range | - |
| Supplier Device Package | 8-LFCSP-UD (2x2) |
| Current - Supply | 3.6 mA |