

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Detectors
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 16-VQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 50MHz ~ 9GHz |
| Accuracy | ±0.3dB |
| RF Type | CDMA, GSM, TD-SCDMA, W-CDMA, WiMAX |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Input Range | -62dBm ~ 3dBm |
| Supplier Device Package | 16-LFCSP-VQ (4x4) |
| Current - Supply | 90 mA |