

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Detectors
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 1MHz ~ 4GHz |
| Accuracy | ±0.5dB |
| RF Type | WiMax, WLAN |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Input Range | -58dBm ~ 6dBm |
| Supplier Device Package | 16-LFCSP-VQ (3x3) |
| Current - Supply | 31 mA |