

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Detectors
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 6-XFBGA, WLCSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 10MHz ~ 12GHz |
| Accuracy | ±1dB |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.45V |
| Input Range | -56dBm ~ -1dBm |
| Supplier Device Package | 6-WLCSP (0.76x1.36) |
| Current - Supply | 12.5 mA |