

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Detectors
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 6-XFBGA, WLCSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 30MHz ~ 4.5GHz |
| Accuracy | ±1dB |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 2.5V ~ 5.5V |
| Input Range | -37dBm ~ 5dBm |
| Supplier Device Package | 6-WLCSP (0.76x1.36) |
| Current - Supply | 3.8 mA |