

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Detectors
Quality Control: Learn More
| Packaging | Strip |
| Package / Case | 4-WFBGA, WLCSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 450MHz ~ 6GHz |
| Accuracy | ±0.25dB |
| RF Type | LTE, WiMax |
| Voltage - Supply | 2.5V ~ 3.3V |
| Input Range | -22dBm ~ 15dBm |
| Supplier Device Package | 4-WLCSP (0.79x0.79) |
| Current - Supply | 1.8 mA |