

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Detectors
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 8-UFBGA, WLCSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 450MHz ~ 6GHz |
| Accuracy | ±0.25dB |
| RF Type | Cellular, CDMA2000, OFDM, W-CDMA |
| Voltage - Supply | 2.5V ~ 3.3V |
| Input Range | -15dBm ~ 12dBm |
| Supplier Device Package | 8-WLCSP (1.46x1.46) |
| Current - Supply | 3 mA |