

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Detectors
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 50MHz ~ 6GHz |
| Accuracy | ±1dB |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Input Range | -18dBm ~ 6dBm |
| Supplier Device Package | SC-70-6 |
| Current - Supply | 1.1 mA |