

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Detectors
Quality Control: Learn More
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 2.7GHz |
| Accuracy | ±0.5dB |
| RF Type | Cellular, CDMA |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Input Range | -55dBm ~ 5dBm |
| Supplier Device Package | 32-LFCSP-VQ (5x5) |
| Current - Supply | 70 mA |