

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Detectors
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 16-WQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 50Hz ~ 6GHz |
| Accuracy | ±0.5dB |
| RF Type | Cellular, GSM, CDMA, W-CDMA |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Input Range | -50dBm ~ 0dBm |
| Supplier Device Package | 16-LFCSP (4x4) |
| Current - Supply | 60 mA |