

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Detectors
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 8-VFDFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 1MHz ~ 10GHz |
| Accuracy | ±1dB |
| RF Type | RADAR, 802.11/WiFi, 8.2.16/WiMax, Wireless LAN |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Input Range | -60dBm ~ -2dBm |
| Supplier Device Package | 8-LFCSP-VD (3x2) |
| Current - Supply | 22 mA |