

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Detectors
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 8-VFDFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 100MHz ~ 2.7GHz |
| Accuracy | - |
| RF Type | Cellular, GSM, TDMA, CDMA |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Input Range | -45dBm ~ 0dBm |
| Supplier Device Package | 8-LFCSP-VD (3x2) |
| Current - Supply | 5.7 mA |