

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Detectors
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118"", 3.00mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 100MHz ~ 2.5GHz |
| Accuracy | ±1dB |
| RF Type | RADAR, 802.11/WiFi, 8.2.16/WiMax, Wireless LAN |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Input Range | -65dBm ~ 0dBm |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Current - Supply | 13.7 mA |