

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Detectors
Quality Control: Learn More
| Packaging | Strip |
| Package / Case | 6-WFBGA, WLCSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 50MHz ~ 3.5GHz |
| Accuracy | ±1dB |
| RF Type | Cellular, GSM, CDMA, W-CDMA |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Input Range | -45dBm ~ 0dBm |
| Supplier Device Package | 6-WLCSP (1.45x0.95) |
| Current - Supply | 5.7 mA |