

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Demodulators
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Demodulator |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Gain | 3.8dB |
| Noise Figure | 16.5dB |
| P1dB | 12.8dBm |
| LO Frequency | 100MHz ~ 4GHz |
| RF Frequency | 30MHz ~ 2GHz |
| Supplier Device Package | 24-LFCSP-VQ (4x4) |
| Current - Supply | 180 mA |