

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Demodulators
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Demodulator |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Gain | 6.9dB |
| Noise Figure | 10.9dB |
| P1dB | 11.6dBm |
| LO Frequency | 400MHz ~ 6GHz |
| RF Frequency | 400MHz ~ 6GHz |
| Supplier Device Package | 24-LFCSP (4x4) |
| Current - Supply | 245 mA |