

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Demodulators
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Demodulator |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 6V |
| Gain | 4.7dB |
| Noise Figure | 11dB |
| P1dB | 14.5dBm |
| LO Frequency | 100kHz ~ 200MHz |
| RF Frequency | 0Hz ~ 50MHz |
| Supplier Device Package | 32-LFCSP-WQ (5x5) |
| Current - Supply | 51 mA |