

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Case |
| Package / Case | Die |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 23GHz ~ 31GHz |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 1.5V ~ 3.5V |
| Gain | 26.5dB |
| Current - Supply | 22.6mA |
| Noise Figure | 1.8dB |
| P1dB | 8.5dBm |
| Test Frequency | 27GHz ~ 31GHz |
| Supplier Device Package | Die |