

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Strip |
| Package / Case | 8-VFDFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 14GHz ~ 24GHz |
| RF Type | K-Band, Ku-Band |
| Voltage - Supply | 1.5V ~ 3.5V |
| Gain | 26dB |
| Current - Supply | 23mA |
| Noise Figure | 1.5dB |
| P1dB | 11dBm |
| Test Frequency | 22GHz ~ 24GHz |
| Supplier Device Package | 8-LFCSP (2x2) |
| Grade | - |
| Qualification | - |