

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 40-VFLGA Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 10MHz ~ 26.5GHz |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Gain | 11.8dB |
| Current - Supply | 80mA |
| Noise Figure | 8dB |
| P1dB | 28dbm |
| Test Frequency | 24GHz ~ 26.5GHz |
| Supplier Device Package | 40-LGA (6x6) |