

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Strip |
| Package / Case | 28-LFLGA Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 10MHz ~ 8GHz |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Gain | 11.5dB |
| Current - Supply | 70mA |
| Noise Figure | 4.5dB |
| P1dB | 19.5dBm |
| Test Frequency | 10MHz ~ 5GHz |
| Supplier Device Package | 28-LGA (6x6) |