

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Strip |
| Package / Case | 8-VFDFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 6GHz ~ 18GHz |
| RF Type | Radar |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Gain | 20.5dB |
| Current - Supply | 90mA |
| Noise Figure | 1.7dB |
| P1dB | 17dBm |
| Test Frequency | 16GHz ~ 18GHz |
| Supplier Device Package | 8-LFCSP (2x2) |