

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 24-LFLGA Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 18GHz ~ 54GHz |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 2V ~ 3.5V |
| Gain | 20.5dB |
| Current - Supply | 120mA |
| Noise Figure | 4dB |
| P1dB | 19dBm |
| Test Frequency | 50GHz ~ 54GHz |
| Supplier Device Package | 24-LGA-CAV (5x5) |