

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Strip |
| Package / Case | 16-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 1GHz ~ 22GHz |
| RF Type | Radar |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Gain | 26.5dB |
| Current - Supply | 107.15mA |
| Noise Figure | 3dB |
| P1dB | 13.5dBm |
| Test Frequency | 1GHz ~ 9GHz |
| Supplier Device Package | 16-LFCSP-WQ (3x3) |