

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 1GHz ~ 20GHz |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Gain | 12dB |
| Current - Supply | 170.5mA |
| Noise Figure | 6.5dB |
| P1dB | 16.5dBm |
| Test Frequency | 2GHz ~ 18GHz |
| Supplier Device Package | 24-LFCSP (4x4) |