

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | Die |
| Frequency | 50GHz ~ 95GHz |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 2V ~ 4V |
| Gain | 11dB |
| Current - Supply | 120mA |
| Noise Figure | 5.5dB |
| P1dB | 14dBm |
| Test Frequency | 70GHz ~ 90GHz |
| Supplier Device Package | Die |