

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Strip |
| Package / Case | 24-VFLGA Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 380MHz ~ 8GHz |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Gain | 14.4dB |
| Current - Supply | - |
| Noise Figure | 7.5dB |
| P1dB | 13dBm |
| Test Frequency | 2GHz |
| Supplier Device Package | 24-LGA (4x4) |
| Grade | - |
| Qualification | - |