

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 8-UFDFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 17.7GHz ~ 19.7GHz |
| RF Type | - |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 3.3V |
| Gain | 28dB |
| Current - Supply | 89mA |
| Noise Figure | 2.4dB |
| P1dB | -14dBm |
| Test Frequency | - |
| Supplier Device Package | 8-LFCSP-UD (2x2) |