

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 16-VQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 700MHz ~ 2.7GHz |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Gain | 12.2dB |
| Current - Supply | 318mA |
| Noise Figure | 4.6dB |
| P1dB | 29.1dBm |
| Test Frequency | 2.63GHz |
| Supplier Device Package | 16-LFCSP-VQ (4x4) |