

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | TO-243AA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 50MHz ~ 4GHz |
| RF Type | Cellular, CATV |
| Voltage - Supply | 5V |
| Gain | 19.5dB |
| Current - Supply | 89mA |
| Noise Figure | 3.3dB |
| P1dB | 19.3dBm |
| Test Frequency | 2GHz |
| Supplier Device Package | SOT-89-3 |