

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | TO-243AA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 50MHz ~ 4GHz |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Gain | 15dB |
| Current - Supply | 83mA |
| Noise Figure | 3.7dB |
| P1dB | 19dBm |
| Test Frequency | 900MHz |
| Supplier Device Package | SOT-89-3 |