

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | 40-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 250MHz ~ 2.4GHz |
| RF Type | GSM, EDGE |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Gain | 8.9dB |
| Current - Supply | 255mA |
| Noise Figure | 5.7dB |
| P1dB | - |
| Test Frequency | 1.96GHz |
| Supplier Device Package | 40-LFCSP-WQ (6x6) |