

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | 16-VQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 2.5GHz ~ 2.7GHz |
| RF Type | WiMAX |
| Voltage - Supply | 3.2V ~ 5V |
| Gain | 27.5dB |
| Current - Supply | 620mA |
| Noise Figure | - |
| P1dB | 32dBm |
| Test Frequency | 2.6GHz |
| Supplier Device Package | 16-LFCSP-VQ (4x4) |