

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 16-WQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 20MHz ~ 500MHz |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Gain | 19dB ~ 20.5dB |
| Current - Supply | 98mA ~ 110mA |
| Noise Figure | 3dB |
| P1dB | 20.4dBm |
| Test Frequency | 380MHz |
| Supplier Device Package | 16-LFCSP-WQ (5x5) |